Mini Yol Bloğu

Yol Bloğu sistemlerinde Mini versiyon

Mini yol bloğuTesislerimizin araç giriş – çıkış noktalarındaki güvenlik sistemlerine her geçen gün yeni sistemler dahil olmaktadır. Bu noktalarda esas olan tesisimizin tehlike sınırlarını belirlemek ve buna göre önlem almaktır. Bu önlemler arasında Hidrolik Mantar Bariyer Sistemi, Hidrolik Yol Bloğu sistemleri mevcuttur. Artık yeni bir alternatif daha var, Hidrolik Mini Yol Bloğu. Tesis girişinizi güvenli hale getirmenin haricinde farklılık ve farkındalık oluşturacak olan mini yol bloğu sistemi tesis güvenliğinizi üst seviyelere çıkaracak ürün tasarımlarımızdan bir tanesidir. Araç geçişini kesinlikle engelleyecek şekilde dizayn edilen hidrolik bariyer sistemi aynı zamanda yayalaştırma projelerinde araç trafiğine kapatılacak alanlar için şık bir kent mobilyası görevide üstlenebilmektedir. Road Blockerın gücünü mantar bariyer sisteminin pratikliğini birleştiren mini yol bloğu görev yapmaya hazırdır.

“Kendi küçük ama görevi büyük”

Mini yol bloğu kullanım yerleri

Sistem hem güvenlik hemde kent mobilyası formunda dizayn edilmiş olması dolayısıyla kullanım alanları oldukça geniş tutulabilir. Mini yol blok sistemini kullanabileceğiniz bazı örnek tesisler ise;

  • Kişisel park sistemi
  • Askeri üs araç giriş yerleri
  • Konsolosluk araç giriş noktaları
  • Banka genel müdürlük araç geçiş noktaları
  • Otel araç geçiş noktaları
  • Belediyelerin trafiğe kapalı alan oluşumları, yayalaştırma projeleri
  • Araç trafiğine kapalı park ve bahçeler
  • Plaza, işmerkezi otopark giriş noktaları

Yol Bloğu kumanda şekli

Sistem elektronik yapısı aynı Road Blocker ve Mantar bariyer sistemlerinde olduğu gibi uzaktan kumanda ile komut alabilir. Güvenlik kulübesine buton konularak komutalabilir. HGS Etiket okuma Sistemi, plaka okuma sistemi, Kartlı abone sistemi ve araç altı görüntüleme sistemi ile birlikte entegre çalışabilir. Kollu Bariyer Sistemi ile senkronize çalışabilir. Trafik lambası, araç algılayıcı loop coil bağlantısı yapılabilir.

Mini Yol bloğu altyapı montaj bilgisi

Sistem kazı gerektiren montaj şekli dolayısıyla kendi arsa payınız içerisinde montajlanabilecek bir üründür. Belediye sınırları içerisinde kalıyorsa montaj yeri ilgili belediyeden izin almanız gerekecektir.

Mini sistem iki kısımdan oluşmaktadır. Hareketli kısım ve bu hareketi sağlayacak olan ünite kısmı. Hareketli bölüm için 70×70 cm ebatlarında çukur açılır. Çukur derinliği 100 cm’dir. Drenaj hattına bağlantı durumu söz konusu değilse çukur dibine 20 cm mıcır, 10 cm kum ile suni drenaj oluşturulabilir. Hareketli kısım montaj çukuruna yerleştirilip dikey ve yatay teraziye alınır. Hidrolik hortum bağlantıları yapılarak hortumlar ünitenin yerleştirileceği konuma kadar serilir. Açıkta kalan bölümler beton ile doldurulur. Hortumların ünite tarafına beton zemin yapılarak hortumlar 380V Trifaze enerji hattı ile beton ortasından çıkarılır. Betonun kurumasına müteakip ünite beton zemine yerleştirilerek hidrolik hortum ve enerji kablosu alt kısımdan ünite içerisine alınır. Tüm bağlantılar gerçekleştirildikten sonra Mini yol bloğu test ve devreye alma işlemlerine geçilir.

Ürün incelemeniz sonrası her türlü detaylı bilgi için firma personellerimizden destek alabilir, ücretsiz keşif hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

No Comments