Hidrolik Bariyer

Hidrolik Yol Bariyeri, Yol Blok Sistemi

Hidrolik Yol BariyeriTesis güvenliğini en üst seviyeye çıkarmak isteyenlerin vazgeçilmezi olan Hidrolik Yol Bariyeri veya Hidrolik yol blok sistemi araç geçiş noktasını tamamıyla kapatması ile araç geçişini engeller. 3 metre, 4 metre, 5 metre, 6 metre uzunluğunda versiyonlara sahip hidrolik yol bloğu açılım yüksekliği olarak 50 cm, 60 cm, 70 cm, 80 cm, 90 cm ve 100 cm seçenekler sunmaktadır. Firma personelimizin soruları ve incelemeleri neticesinde belirlenecek olan genişlik ve yükseklik tespiti sonucunda tesisiniz araç geçiş noktasında %100 koruma altına alınacaktır.

Hidrolik Yol Bariyeri çalışma şekli

Sistem elektronik kart yapısı olabilecek başka entegrasyonlara bağlanıp bağlanamayacağını belirleyecektir. İncelemekte olduğunuz hidrolik bariyer sistemi uzaktan kumanda ile kontrol edilebileceği gibi HGS etiket okuma sistemi, plaka okuma sistemi, araç altı görüntüleme sistemi, güvenlik noktasından buton kontrollü, abone kart sistemi v.b. ürünler ile birlikte kullanılabilir. Trafik lambası bağlanabilir, araç algılayıcı loop dedektörler ile birlikte çalışabilir. Kollu Bariyer Sistemi ile birlikte senkronize çalışabilir.

Hidrolik Yol Bariyeri nerelerde kullanılabilir

Güvenliğin haricinde geçiş kontrol sistemi ve araç engelleyici unsur olarak kullanabileceğiniz Hidrolik  Bariyer Sistemi Hidrolik yapısıyla uzun seneler sizlere hizmet vermeyi sağlamaktadır.

Kullanım yerlerine örnekler aşağıda verilmiştir.

  • Konsolosluk girişleri
  • Askeri üs ve Askeri alan girişleri
  • Havaalanları
  • Belediye bina ve otopark girişleri, Park ve bahçe girişleri
  • Otel araç giriş noktaları
  • Fabrika girişleri
  • Trafiğe kapalı alan oluşturma projeleri, Yayalaştırma projeleri
  • İşmerkezi ve plazalar
  • Önemli depo girişleri

Hidrolik Yol Bariyerinde dikkat edilecek hususlar

Hidrolik yol bariyeri aslen yüksek güvenlik gerektiren yerler için dizayn edilmiş olması itibariyle et kalınlığı en az 10 mm olmalıdır. Toprak altı montaj şekli itibariyle olabilecek korozyona son derece dayanıklı olmalıdır. Yerden en az 50 cm yüksekliğe ulaşmalı, kullanım amacına göre 60-70-80-90 ve 100 cm yüksekliğe ulaşacak şekilde imal edilebilmelidir. Hidrolik, tesisatta son derece yüklü basınçlar oluşturacağından hortum, valf, motor, piston ve contalar bunlara mukavemetli olmalı kesinlikle uzak doğu malzemesi kullanılmamalıdır. Hidrolik Yol Bariyeri imalatçı firmasının elinde çarpışma testleri, CE belgeleri olmalıdır.

Hidrolik Bariyer Sistemi Montaj bilgileri

Sistemi oluşturan hareketli yol bloğu, kapatılacak alanı ortalayacak şekilde yerleştirilmelidir. Hidrolik Yol Bariyeri ürününüzün ölçü yapısına göre kazı bilgileri verilecek olup bu kazı bilgileri doğrultusunda zemin hazırlığı yapılır. Hareketli kısım olan Road Blocker Yol bloğu montaj yerine yerleştirilip yatay ve dikey terazileri alınmalı ve sabitlenmelidir. Drenaj bağlantısı mutlaka yapılmalıdır. Hidrolik hortum bağlantıları tamamlanıp boşluklar C30-35 beton ile doldurulmalıdır. Hidrolik Yol bloğuna hareketi sağlayacak ünite kısmı beton zeminine yerleştirilmeli hidrolik hortumlar ve 380V trifaze enerji kablosu ünite içerisine alınmalıdır. Tüm bağlantılar yapıldıktan sonra sistem test ve devreye alma işlemleri yapılarak ürün teslim edilir.

No Comments