Hidrolik Mantar Bariyer Sistemi

Hidrolik Mantar Bariyer Sistemi

Mantar Bariyer SistemiHer geçen gün tesis güvenliği ihtiyacı ne yazık ki artma eğilimindedir. Tesisimize gelebilecek tehlike unsurları her geçen gün artmaktadır. Bu tehlikelere önlem almak artık yatırım maliyetleri içerisine girmiş ve öncelikli alımlar listesine dahil edilmiştir. Hidrolik Bariyer sistemleri kategorisinde yer alan Hidrolik Mantar Bariyer Sistemi, araç geçiş güzergahından gelebilecek tehlikeyi henüz arsa sınırında karşılamak için dizayn edilmiştir. Kötü niyetli giriş teşebbüsü aracın Hidrolik Mantar Bariyer Sistemine çarpması ile sona erer. Araç ilerleyemez hale gelir ve tesisi olabilecek en kötü senaryodan kurtarır. Hidrolik Mantar Baba Sistemi yalnızca tesis güvenliğinde kullanılan bir ürün değildir. Son zamanlarda belediyelerce yayalaştırma projelerinde ve meydan projelerinde kullanılmakta, park ve bahçelerin araç trafiğine kapatılmasında engelleyici unsur olarak kullanılmaktadır. Fabrika giriş noktalarında tercih edilebilen Mantar Bariyer Sistemi farklı ürün grupları ile entegre çalışabilmektedir.

 

Hidrolik Mantar Sistemi uzaktan kumanda ile kontrol edebileceğiniz gibi HGS etiket okuma sistemi, plaka okuma sistemi, güvenlik buton kontrollü veya kartlı abone sistemi ile entegre çalıştırabilirsiniz.

Hidrolik Mantar Bariyer Sistemi kullanım yerleri

Güvenliğin haricinde geçiş kontrol sistemi ve araç engelleyici unsur olarak kullanabileceğiniz Hidrolik Mantar Bariyer Sistemi Hidrolik yapısıyla uzun seneler sizlere hizmet vermeyi sağlamaktadır.

Kullanım yerlerine örnekler aşağıda verilmiştir.

  • Konsolosluk girişleri
  • Askeri üs ve Askeri alan girişleri
  • Havaalanları
  • Belediye bina ve otopark girişleri, Park ve bahçe girişleri
  • Otel araç giriş noktaları
  • Fabrika girişleri
  • Trafiğe kapalı alan oluşturma projeleri, Yayalaştırma projeleri
  • İşmerkezi ve plazalar
  • Önemli depo girişleri

Mantar Baba Sisteminde dikkat edilmesi gereken birkaç husus

Mantar Bariyer SistemiMantar bariyer Sistemi aslen yüksek güvenlik gerektiren yerler için dizayn edilmiş olması itibariyle et kalınlığı en az 10 mm olmalı, hareketli kısım paslanmaz çelik ve 22 cm çapında olmalıdır. Toprak altı montaj şekli itibariyle olabilecek korozyona son derece dayanıklı olmalıdır. Yerden en az 50 cm yüksekliğe ulaşmalı, kullanım amacına göre 60-70-80-90 ve 100 cm yüksekliğe ulaşacak şekilde imal edilebilmelidir. Hidrolik, tesisatta son derece yüklü basınçlar oluşturacağından hortum, valf, motor, piston ve contalar bunlara mukavemetli olmalı kesinlikle uzak doğu malzemesi kullanılmamalıdır. İmalatçı firmanın elinde çarpışma testleri, CE belgeleri olmalıdır.

Hidrolik Mantar Bariyer Sistem Montaj bilgileri

Sistemi oluşturan hareketli babalar aradan araç geçmemesi için en fazla 145 cm birbirinden uzaklaştırılmalıdır. Her hareketli baba için 60×60 cm ebatlarında 100 cm derinliğinde çukurlar kazılmalı ve drenaja bağlama imkanı yoksa 25 cm suni drenaj oluşturulmalıdır.  Hareketli kısımlar montaj yerlerine yerleştirilip yatay ve dikey terazileri alınmalı ve sabitlenmelidir. Hidrolik hortum bağlantıları tamamlanıp boşluklar C30-35 beton ile doldurulmalıdır. Hareketli kısıma hareketi sağlayacak Hidrolik mantar bariyer sistemi ünitesi beton zeminine yerleştirilmeli hidrolik hortumlar ve 380V trifaze enerji kablosu ünite içerisine alınmalıdır. Tüm bağlantılar yapıldıktan sonra sistem test ve devreye alma işlemleri yapılarak ürün teslim edilir.

No Comments